Історія бібліотеки

     Бібліотека села Антонівки заснована в 1948 році в будинку родини Гуменюк Федори Дмитрівни,яку розкулачили в 30-х роках і хату відібрали.

     Марущак Федір Сидорович був першим бібліотекарем цієї бібліотеки, фонд якої налічував близько 300 книг.

(Марущак Федір Сидорович)
    То була династія Марущаків –бібліотекарів, бо коли Федір Сидорович пішов працювати у колгосп парторгом, то другим бібліотекарем став його старший брат, також учасник Великої Вітчизняної війни Марущак Степан Сидорович – 1920р.н.

(Марущак Степан Сидорович)
   Але Степан Сидорович мав освіту лише три початкових класи, тому пропрацювавши два роки йому на заміну пішла бібліотекарем його молодша сестра Марущак Ганна Сидорівна – 1937 р.н., яка на той час закінчила десять класів і вже під час роботи навчалась за фахом у Тульчинському училищі культури на заочній формі. В Антонівській бібліотеці Ганна Сидорівна працювала вісім років, вийшла заміж в с. Лука Барська і там працювала бібліотекарем до виходу на пенсію, загальний стаж – 36 років

(Марущак Ганна Сидорівна)
    Після цієї династії було чимало бібліотекарів:Печенюк Ганна Петрівна, Мирчук Надія, Данильчук Галина Михайлівна, Віш Людмила Петрівна, Скіпа Наталя і ін.. З 1993 року – Бозняк Анжеліка Василівна. З 1995по 2004 роки зав клубом за сумісництвом була Бозняк Анжеліка Василівна.

Завідуюча клубом з 2004 року Нагаєвська Леся Василівна.

   На сьогоднішній день бібліотека знаходиться в приміщенні клубу , який побудовано в 1965 році на місці зруйнованої церкви. Багато будівельних матеріалів і конструкцій використали з будівлі церкви.
    Бібліотека займає дві невеличкі кімнати в клубі с. Антонівки і одну кімнату в школі с. Глинянки, де розмістився фонд дитячої літератури та абонемент для дорослих, також є куточок з історії побуту нашого села «Збережемо родовід», в якому зібрано колишній одяг, знаряддя праці,дещо з ручних побутових інструментів, посуду.
    Площа бібліотеки в клубі - 30 м2,площа бібліотеки в школі – 36 м2.
   

Немає коментарів:

Дописати коментар